Gorica u Lučkom, Udarnik čeka Savski Marof

Pred nama je Uskrsni nogometni vikend a klubovi iz Turopolja igraju u subotu 15. travnja 2017., ponedjeljak i u utorak Gorica. Naš drugoligaš ima popravni u Lučkom od 16.30 nakon neočekivanog samo remija doma protiv Imotskog. Lako sigurno neće biti jer Lučko traži bodove kao zlato u nastojanju da zadrži status i drugoligaški rejting. Gorica se pak mora postaviti nemilosrdno ako želi u elitu, a svi kažu da želi. Kiksevi kao protiv Imotskog su ispucani i posrtanja više nisu dozvoljena.

Udarnik je pak “bolnica na kraju grada”. U subotu od 16.30 kontra Savskog Marofa zbog ozljeda ne mogu igrati Brčić, Džaja, Milanović, Šimić, Zlodi a upitan je i Ladović zbog puknute arkade. Kurilovčani se svejedno ne odriču pobjede.

Polet-Gradići. Foto: Vitomir Štuban/cityportal.hr

Također u MŽNL središte Gradići u ponedjeljka ugošćuju Libertas iz Novske i bodovi su već upisani nakon posrtanja u prošlom kolu. Poletu će biti vrlo teško u Svetom Ivanu Zelini a igra se u subotu. U Jedinstvenoj županijskoj ligi (peti rang) u subotu od 16.30 Klas u Mičevcu može dobiti Laduč, Lukavec doma isto Lomnicu, dok u Kerestincu od 10 sati neizvjesnu utakmicu igraju domaći TOP i Mraclin.

Gorica II u ponedjeljak ide u Ivanić Grad i veliki je favorit protiv Naftaša. U 1. županijskoj ligi istok u subotu od 16.30 Buni će biti vrlo teško kod Save u Sop Hrušćici, Meštrici u Novom Čiču kod Dinama Hidrela, Turopolju također u Lonjici kod Lonje pa i Jelačiću iz Vukovine u ponedjeljak u Kuču kod lidera Turopoljca. U drugoj županijskoj ligi istok Mladost iz Obrezine u subotu ide po tri boda kod imenjaka u Brezine a Kupi iz Pokupskog biti će teže u Lipovcu.

Žetva medalja na HALS-u Varaždinu

Ukupno je oboreno šest osobnih i dva klupska rekorda

Na natjecanju Hrvatske atletske lige sjever članovi Atletske škole Maraton kluba Velika Gorica postigli su sjajne rezultate. Osvojili su osam medalja. Zlatom su s okitili Tena Petračić, Tena Martinec i Nina Vuković, srebro su osvojile Livija Debelić i Ema Vuković, a broncu Tara Petračić, Hana Tašaković i Ivan Toma Aščić. Ukupno je oboreno šest osobnih i dva klupska rekorda.

Gorički atletičari nastupili su u konkurenciji 28 klubova te 512 natjecatelja pod vodstvom trenera Franje Gavranovića.

Ivica Burić trener Turopoljca umjesto Zagorca

Ivica Burić

Turopoljac je minule nedjelje poražen u Kloštar Ivaniću od Kloštra 0:2 a momčad je vodio novi trener Ivica Burić koji je pojasnio.

“Dogovorili smo suradnju u subotu 21. travnja 2018., neposredno prije zahtjevne utakmice u gostima. Turopoljac u Kloštru svoje prigode nije iskoristio a Kloštar jest i to je tako u nogometu. Idemo se sada pokušati još bolje pripremiti, posložiti i presložiti te sustići i prestići vodeći dvojac 1. ŽNL istok Slogu iz Križa (stiže u Kuče u nedjelju) i Dinamo Hidrel. Što drugo kazati, vjerujem da je Turopoljac najkvalitetniji u ligi ali to se na terenu mora i dokazati. Prigoda je tu, već u nedjelju doma u Kuču kontra lidera prvenstva”– kratko i logično kazao je Ivica Burić, novi trener Turopoljca iz Kuča.

Hajduk u 25 minuta prizemljio Goricu

Gorica je doživjela težak poraz u Splitu od druge momčadi Hajduka čiji su mladi igrači pitanje pobjednika riješili u prvih 25 minuta utakmice.

Autor

Gorica nije uspjela ostati neporažena u svom četvrtom gostovanju ove sezone, a ovo je prvi poraz Gorice u posljednjih deset kola. Goričani su ovu utakmicu odgodili za ponedjeljak na zahtjev Hajduka zbog prvoligaškog derbija koji se igrao u nedjelju.
Igrači Gorice nisu imali rješenja za Domagoja Bradarića koji se do 17. minute dva puta se upisao u strijelce za početno vodstvo Hajduka 2:0. Već na samom otvaranju susreta Bradarić je iskoristio smušenost u obrani Gorice, i sa oko 20 metara prizemnim udarcem svladao Kahlinu..
U 17. minuti zabilježili smo još jednu pogrešku Gorice na sredini terena, Kreković i Bradarić odigrali su kratku kombinaciju na deset metara, Bradarić je ostao sam i pogodio za 2:0.

U 25. minuti Hajduk je stigao do nedostižnog vodstva i praktički riješio utakmicu. Kreković je presjekao dodavanje Damira Žutića, sjurio se prema vratima, prošao i vratara Kahlinu te od vratnice pogodio za 3:0.
Gorica je ozbiljnu priliku stvorila u 50. minuti utakmice gdje je nakon kombinacije pred kaznenim prostorom lopta došla do usamljenog Belivea Atiemwena koji s otprilike deset metara nije uspio savladati vratara Hajduka.

Hajduk je u 66. minuti ostao s igračem manje kada je Gustavo Carbonieri dobio drugi žuti karton. Unatoč tome Hajduk je bez većih problema čuvao stečenu prednost sve do 90. minute kada je u kaznenom prostoru srušen Atiemwen. Sudac Goran Pečarić pokazao je na bijelu točku, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Victor Astafei.

Tek što je lopta krenula s centra Hajduk je došao do novog pogotka. Gorica se potpuno otvorila, a jednu pogrešku na lijevoj strani gostiju je iskoristio Teklić probio stranu i pronašao usamljenog Palaversu na drugoj strani je pored vratara pogodio za konačnih 4:1 splićana.
Ovaj neočekivani rezultat nikako se nije uklopio u planove velikogoričkog drugoligaša koji si više nikako ne smije dozvoliti novi kiks želi li direktnim plasmanom osigurati igranje u I HNL, a već u subotu je na rasporedu veliki derbi između Gorice i Varaždina koji za Goricom zaostaje 3 boda.

HAJDUK II – GORICA 4:1 (3:0)
28. kolo Druge HNL
Stadion Poljud
Gledatelja: 100
Sudac: Goran Pečarić (Zagreb)
Strijelci: 1:0 Bradarić (4), 2:0 Bradarić (17), 3:0 Kreković (25), 3:1 Astafei (90), 4:1 Palaversa (90)

HAJDUK: Ljubić, Bašić, Batarelo, Šuto (od 60. Carbonieri), Memolla (od 56. Relota), Bradarić, S. Jurić, Pasariček, Palaversa, Teklić, Kreković (od 73.Sahiti).
Trener: Siniša Oreščanin

GORICA: Kahlina, Čagalj, Dvorneković, Ljubisavljević, Žutić, Zenko (od 46. Ojamaa), Mtchedlishvili (od 72. Špičić), Asafei, Maslowski, Krsnik (od 46. Atiemwen), Marin.
Trener: Ivan Prelec