Kurilovec pobjedom nad Vrbovcem prebolio Mladinu

Poslije minimalnog poraza u proteklom kolu protiv Vinogradara u današnjem ogledu 23. kola 3. HNL – zapad Kurilovec je na domaćem terenu nadigrao goste iz Vrbovca sa visokih 4 : 0. Iako je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka okupljeni nisu bili nezadovoljni, a u tvrdoj utakmici blagu prednost imao je domaćin. Iz prvog djela treba jedino izdvojiti dobar udarac Kelave s ruba kaznenog prostora u 20 minuti kada se tresla vratnica gostujućih vrata. U nastavku drugog dijela domaćin je zagospodario terenom, a dobru igru okrunili su u svoju korist u 64. minuti susreta. Na ubačaj iz kuta u skoku Čolić glavom loptu prenosi na drugu stranu gdje se u šumi nogu Džaja najbolje snašao i pogodio za vodstvo. U 72. minuti došlo je do naguravanja Kelave i Pluščeca, a sutkinja Jurinić pokazala je obojici po drugi žuti karton i put svlačionice. U obostranom manjku igrača na terenu domaćin se bolje snašao i do kraja utakmice sa još tri pogotka (72. minuta Grdenić, 82. Povoljnjak i 88. minuta Čurek) ispratio goste.

Treća HNL Zapad 23. Kolo

KURILOVEC – VRBOVEC 4:0 (0:0)

Kurilovec. Igralište, SRC UDARNIK. Gledatelja 200.; Sudac: Jurinić Marija (Jastrebarsko); Pomoćnici: Pejić Ivona (Zagreb), Petravić Marija (Zagreb); četvrti sudac: Bolić Sabina (Zagreb); Delegat: Šićko Ivana (Kupinec)

Strijelci: 1:0 – Džaja (64), 2:0 – Grdenić (72), 3:0 – Povoljnjak (82), 4:0 – Čurek (88).

KURILOVEC: Kranjčec, Džaja (od 65. Celiček), Čurek, Čunčić, Kovačić, Brajko, Brčić (od 75. Povoljnjak), Hodak (od 81. Hodak), Kelava, Čolić, Grdenić
Trener: Damir Biškup.

VRBOVEC: Jendriš, Slišković, Ćosić, Petak, Kokot (od 46. Gegić), Dimović, Boroša, Franić, Colarić, Pluščec, Babić (od 62. Krizmanić),
Trener: Denis Madžar.

Hajduk u 25 minuta prizemljio Goricu

Gorica je doživjela težak poraz u Splitu od druge momčadi Hajduka čiji su mladi igrači pitanje pobjednika riješili u prvih 25 minuta utakmice.

Autor

Gorica nije uspjela ostati neporažena u svom četvrtom gostovanju ove sezone, a ovo je prvi poraz Gorice u posljednjih deset kola. Goričani su ovu utakmicu odgodili za ponedjeljak na zahtjev Hajduka zbog prvoligaškog derbija koji se igrao u nedjelju.
Igrači Gorice nisu imali rješenja za Domagoja Bradarića koji se do 17. minute dva puta se upisao u strijelce za početno vodstvo Hajduka 2:0. Već na samom otvaranju susreta Bradarić je iskoristio smušenost u obrani Gorice, i sa oko 20 metara prizemnim udarcem svladao Kahlinu..
U 17. minuti zabilježili smo još jednu pogrešku Gorice na sredini terena, Kreković i Bradarić odigrali su kratku kombinaciju na deset metara, Bradarić je ostao sam i pogodio za 2:0.

U 25. minuti Hajduk je stigao do nedostižnog vodstva i praktički riješio utakmicu. Kreković je presjekao dodavanje Damira Žutića, sjurio se prema vratima, prošao i vratara Kahlinu te od vratnice pogodio za 3:0.
Gorica je ozbiljnu priliku stvorila u 50. minuti utakmice gdje je nakon kombinacije pred kaznenim prostorom lopta došla do usamljenog Belivea Atiemwena koji s otprilike deset metara nije uspio savladati vratara Hajduka.

Hajduk je u 66. minuti ostao s igračem manje kada je Gustavo Carbonieri dobio drugi žuti karton. Unatoč tome Hajduk je bez većih problema čuvao stečenu prednost sve do 90. minute kada je u kaznenom prostoru srušen Atiemwen. Sudac Goran Pečarić pokazao je na bijelu točku, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Victor Astafei.

Tek što je lopta krenula s centra Hajduk je došao do novog pogotka. Gorica se potpuno otvorila, a jednu pogrešku na lijevoj strani gostiju je iskoristio Teklić probio stranu i pronašao usamljenog Palaversu na drugoj strani je pored vratara pogodio za konačnih 4:1 splićana.
Ovaj neočekivani rezultat nikako se nije uklopio u planove velikogoričkog drugoligaša koji si više nikako ne smije dozvoliti novi kiks želi li direktnim plasmanom osigurati igranje u I HNL, a već u subotu je na rasporedu veliki derbi između Gorice i Varaždina koji za Goricom zaostaje 3 boda.

HAJDUK II – GORICA 4:1 (3:0)
28. kolo Druge HNL
Stadion Poljud
Gledatelja: 100
Sudac: Goran Pečarić (Zagreb)
Strijelci: 1:0 Bradarić (4), 2:0 Bradarić (17), 3:0 Kreković (25), 3:1 Astafei (90), 4:1 Palaversa (90)

HAJDUK: Ljubić, Bašić, Batarelo, Šuto (od 60. Carbonieri), Memolla (od 56. Relota), Bradarić, S. Jurić, Pasariček, Palaversa, Teklić, Kreković (od 73.Sahiti).
Trener: Siniša Oreščanin

GORICA: Kahlina, Čagalj, Dvorneković, Ljubisavljević, Žutić, Zenko (od 46. Ojamaa), Mtchedlishvili (od 72. Špičić), Asafei, Maslowski, Krsnik (od 46. Atiemwen), Marin.
Trener: Ivan Prelec

Mijović i Grdenić zlatne u Čačku

Ovog vikenda održan je veliki međunarodni karate turnir 47. Zlatni pojas Čačka u Srbiji, najstariji karate turnir na ovim prostorima.

Hrvatska reprezentacija je nastupila u svim uzrastima, sa dvoje najboljih natjecatelja u svakoj kategoriji.
Iz karate kluba Velika Gorica nastupilo je 4 natjecatelja; Dominik Kučan u kadetima -63kg, Igor Vrban u juniorima +76kg, Mia Mijović u ml.seniorkama -50kg, te Ines Grdenić u ml.seniorkama i seniorkama -50kg.
Nažalost nisu mogli nastupiti Ivor Babić zbog bolesti i Petar Orešković zbog privatnih obveza.
Zlatni pojas Čačka je kriterijski za karate sport u uzrastu seniora za ostvarivanje kategorizacije od strane Hrvatskog olimpijskog odbora.

Ines Grdenić je ostvarila izvrstan rezultat osvojivši zlato pobijedivši u 4 borbe. Padale su redom protivnice iz Njemačke, Srbije, Rumunjske i na kraju najbolje srpske predstavnice u finalu Milivojčević.
Također, izvrstan rezultat ostvaruje Mia Mijović koja osvaja zlato u istoj kategoriji uzrasta ml. seniorki U21 pobijeđujući u finalu predstavnicu Rusije. U istoj kategoriji Ines osvaja broncu tako da smo imali dvije Velikogoričanke na postolju jednog ovako jakog turnira.

Dominik Kučan u kadetima -63kg osvaja broncu što je za njega najbolji rezultat ikada.
Dominik pokazuje veliki napredak i ovo je za njega bio iznimno bitan turnir gdje je pokazao da može odraditi na visokoj razini.

Igor Vrban gubi od predstavnika Turske, a kasnije u borbi za broncu i od predstavnika Srbije. Igor je imao jak ždrijeb u kojem je odmah u prvom kolu morao na odličnog Turčina sa kojim je radio borbu i na Europskom prvenstvu u Sochiju.

‘Sveukupno vrlo smo zadovoljni rezultatima, pogotovo što smo za Hrvatsku dali dva zlata od ukupno pet, koliko je osvojila cijela reprezentacija koja je nastupila u Čačku sa više od 50 natjecatelja’ – ističe trener Goran Živković.

CityLIGHTS

FOTO Šahistice OŠ Vukovina državne prvakinje!

Djevojčice Osnovne škole Vukovina Marta Trgovac, Mira Trgovac, Dora Jazbec, Ivana Kirin i Lora Brajković osvojile su danas Državno prvenstvo Školskih sportskih društava (ŠSD) u šahu održano u Poreču u organizaciji Hrvatskog školskog sportskog saveza. Natjecalo se 6 ŠSD-a, igrano je na 4 ploče, vrijeme za razmišljanje 25 +5 – rapid. Djevojčice iz ŠSD-a Vučko bile su ekstra klasa, dobile su svih pet mečeva i premoćno postale državne prvakinje. Pojedinačno su najbolje bile sestre Trgovac koje su na prve dvije ploče riješile sve partije (10 bodova) u svoju korist, Kirin je osvojila 4.5 boda, Jazbec 2.5, a Brajković je bila pričuva i fotografirala je trijumf svojih frendica. Veliki uspjeh prvakinje su proslavile skokom u hotelski bazen u punoj sportskoj opremi, i tako nekoliko puta.

Predsjednik Šahovskog kluba Polet Zlatko Rožić bio je u pratnji prvakinja, a na prvenstvu je obnašao funkciju suca.

Rezultati  ŠSD Maruševec (Maruševec) – ŠSD Vučko (Vukovina) 0.5:3.5; ŠSD Vučko – ŠSD Tomislav (Našice) 3:1; ŠSD Soline (Jelsa) – ŠSD Vučko 0:4; ŠSD Odra (Zagreb) – ŠSD Vučko 1.5:2.5; ŠSD Vučko – ŠSD Veli Vrh (Pula) 4:0.

Poredak  1. ŠSD Vučko 10 meč bodova, 17.0 pojedinačnih bodova (5 5 0 0 ), 2. ŠSD Tomislav 8, 14.5 (5 4 0 1), 3. ŠSD Maruševec 4, 9.0 (55 1 2 2), 4. ŠSD Odra 3, 7.0 (5 1 1 3), 5. ŠSD Veli Vrh 3, 6.0 (5 1 1 3), 6. ŠSD Soline 2, 6.5 (5 0 2 3).

Pojedinačno (od 1. do 4. ploče)  Marta Trgovac 5 bodova, Mira Trgovac 5 bodova, Dora Jazbec 2.5 boda, Ivana Kirin 4.5 boda.