Povežite se s nama

Matija Dvorneković u Velikoj Gorici

na

Na drugoligaškom dvoboju između Gorice i Šibenika (1:0) u Velikoj Gorice, u društvu domaćeg kapetana Hrvoja Jančetića, koji nije igrao, na zapadnoj tribini bio je i Matija Dvorneković sa obitelji (supruga Ivana i sinovi mlađi Lukas i Noah). Uvijek super korektan Matija, pristupio je i srdačno kao uvijek pozdravio. Odmah je dogovoren i razgovor u Novom Čiču, a gdje drugdje nego u “Kavaliru”, koji je u vlasništvu negdašnjeg prvoligaškog nogometaša Dubravka Hrkovca Hrkija, a gdje se obično i lamantira o nogometnim i inim temama.

Matija Dvorneković, foto: Nikica Topić/cityportal.hr

“Vratio sam se s Islanda jer je tamo prvenstvena sezona zaključena (igra se proljeće-jesen). Moj prvoligaški FH (Hafnarfjordur) izborio je Euro natjecanje jer smo na kraju treći u redoslijedu što je bio i cilj kluba”- otkrio je uvodno, u Gorici popularni Ninđa Dvorneković u najboljim nogometnim godinama rođen 1. siječnja 1989. (nepunih 29, njegov Lukas ima dvije a Noah 3,5). Dvorneković je na Island odletio ljetos kao slobodan igrač dok se pripremao sa Goricom.

Matija Dvornekovic. Photo: Marko Prpic/PIXSELL

“Imao sam dogovor s Goricom da mogu ići ako dođe dobra ponuda i stigla je. Zadovoljan sam odrađenim na Islandu a šteta što jesenas nismo izborili Euro ligu jer nas je izbacila Braga (nakon dva puta po 1:2, Braga je bila bolja u produžecima). Na otoku je inače sve super. Island, koji ima oko 300 tisuća stanovnika a gdje se osim njihovog materinjeg obavezno koristi i engleski jezik, izborio je direktan odlazak na SP u Rusiju i to se itekako osjeti u sveukupnoj nogometnoj atmosferi. Moj FH je stacioniran u predgrađu Reykjavika, liga ima 12 klubova a igra se dvokružno. Na raspolaganju meni i obitelji je stan i automobil a najvažnije je što smo kao obitelj zajedno jer velikih i dugotrajnih putovanja nema, za one rijetke duže dionice koristimo avion. Ugovor mi ističe 31. prosinca ove godine a osim sadašnjeg kluba postoji interes i prvoligaša Breidablika”.

Dvorneković trenutno trenira s Goricom. Postoji li mogućnost nastavka karijere u domovini? “U nogometu je sve moguće. Prije nove godine nema smisla tražiti raskid ugovora, da bi sada jesenas odigrao samo nekoliko utakmica, a time bi onemogućio novi ugovor. U Hrvatskoj sada eventualno postoji samo mogućnost dugoročnog dogovora. Na Islandu mi je super ali iskreno, bio sam više godina u Rusiji, pa onda u Albaniji, sada Island, i ponekad ipak poželim da se stacioniram doma. Ako ne prije, onda sigurno kada dečki krenu u školu”- zaključak je Matije Dvornekovića.

Gorica ove sezone ima kolosalnu priliku konačno izboriti prvolišgaški rejting. Zbog čega možda onda u projektu ne bi sudjelovao i jedan domaći Ninđa?

FOTO OK Velika Gorica II – 6. pobjeda u 2. ligi

na

Objavio/la

Velika Gorica, 2.liga Regija Sjever: OK Velika Gorica II-OK Brcko (Gračec) 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Igračice OK Velika Gorica II pobijedile su ekipu OK Brcko (Gračec) rezultatom 3:0 u 2. ligi Regija Sjever u 13. kolu doigravanja za poredak od 13. do 18. mjesta. Ishod utakmice je očekivan, jer je i prvi susret ove dvije ekipe jednako tako okončan maksimalnom pobjedom goričke ekipe.

Gostujuća ekipa odigrala je utakmicu sa samo 7 igračica i bez trenera. Trener goričke ekipe Dražen Uzelac iskoristio je ovaj susret i dao prigodu svim igračicama da sudjeluju u pobjedi. Ova pobjeda je šesta u sedam odigranih utakmica u ovoj fazi natjecanja.

Ukupno trajanje utakmice 60 minuta, omjer poena 75:49.

Završetak natjecanja u 2. ligi je idućeg vikenda. OK Velika Gorica II igra kao gost u Vrbovcu utakmicu sa ŽOK Vrbovec II.

2.liga Regija Sjever – seniorke 2023./2024., 13. kolo

OK Velika Gorica II – OK Brcko (Gračec) 3:0 (25:15, 25:18, 25:16)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 11. Nedjelja, 21.04.2024., 15:30 sati. Sutkinje: Melani Galić i Viktorija Knezović (obje iz Zagreba). Zapisničarka: Vanja Kuzmić.

VELIKA GORICA II: Ana Panežić (L), Gabriela Tomić (L), Ivana Grahovac, Eni Zvonar, Isabella Marić, Paulina Mašek (cap.), Nina Butina, Antonija Jozepović, Petra Šoštarec, Sara Brcković, Nika Krišto, Viktorija Levak, Melani Gršetić, Lea Milišić. Trener: Dražen Uzelac.

BRCKO: Ena Vinojčić, Klara Vuković, Dorotea Matić, Gabriela Cojkić, Hana Bionda, Sara Bionda, Antonela Pavičić (cap.). Trener: -.

Nastavite čitati

Kadeti Šahovskog kluba Polet (Buševec) plasirali se na državno natjecanje

na

Objavio/la

Kadeti Šahovskog kluba Polet iz Buševca osvajanjem 3. mjesta u Prvoj kadetskoj ligi Regija Centar plasirali su se na Državno kadetsko prvenstvo. Poletovi kadeti nisu najbolje startali u Ligi te su nakon dva pomalo neočekivana rezultata (neriješen rezultat u 1. kolu i poraz od Samobora u 3. kolu) bili udaljeni od plasmana na državno finale.

Prva kadetska liga Regija Centar – 3.mjesto ŠK Polet (Buševec). Foto: ŠK Polet

Ipak, u posljednjem 9. kolu Polet je pobijedio rezultatom 2.5:1.5 ŠK Stridon (Štrigova), koji je po rejtingu bio jači od Poletovog kadetskog kvarteta, i osvojio 3. mjesto. To je bilo dovoljno za plasman na državnu završnicu, a favorit je ostao na 5. mjestu i bez završnice.

Najuspješniji Poletov kadet bio je Nikola Kos koji je 7 partija dobio i dvije remizirao te je osvojio 8 bodova iz 9 partija. Za takav odličan rezultat nagrađen je medaljom za najuspješnijeg igrača na 2. ploči. Za Polet su igrali Dominik Delibašić (4/9), Nikola Kos (8/9), Ivan Martić (5/9), Roko Gašparović (5,5/7) i Tin Spicijarić (0,5/2).

Rezultati 9. kolo: ŠK Stridon (Štrigova) – ŠK Polet (Buševec) 1.5:2.5 (Ivor Colev Rtg 2130 – Dominik Delibašić Rtg 1701 1:0, Max Poljan 1877 – Nikola Kos 1594 0:1, Adrian Petrus 1673 – Ivan Martić 1584 0.5:0.5, Grga Brnadić 1449 – Roko Gašparović 1523 0:1.

Prva kadetska liga Regija Centar, konačni plasman: 1. ŠK Oroslavje (Oroslavje) 15 (9 6 3 0 ) 28, 2. ŠK Sveta Nedjelja (Bestovje) 13 (9 6 1 2) 27, 3. ŠK Polet (Buševec) 13 (9 5 3 1) 23.5, 4. ŠK Samobor (Samobor) 13 (9 6 1 2 ) 20, 5. ŠK Stridon (Štrigova) 12 (9 6 0 3) 24, 6.ŠK Novi Zagreb (Zagreb) 9 (9 4 1 4) 18, 7. ŠD Sisak (Sisak) 6 (9 3 0 6) 11.5, 8. ŠKRM Caissa (Zagreb) 2 (9 1 0 8) 8.5, 9. ŠK Sesvete-Agroproteinka (Sesvete) 2 (9 0 2 7) 7.5.

Počele igrati na minus devet: Udarnik pao, bivše igračice utrpale deset komada

Rukometašice Udarnika izgubile su 29-26 na gostovanju kod Trešnjevke, koja je već ranije osigurala prvo mjesto i povratak u prvoligaško društvo. U redovima ovog protivnika igraju i tri djevojke koje su ove zime napustile Udarnik

na

Objavio/la

Još tamo od zimske prvenstvene stanke, od druge polovice siječnja, u taboru ŽRK Udarnika počeli su razmišljati o onome što slijedi u vikendu koji je ostao iza nas. U pretposljednjem kolu prvenstva “udarnice” su išle u goste Trešnjevki, ekipi u kojoj su baš tih dana završile tri dotadašnje igračice našega kluba – Ela Bajkuša, Lena Durđenović i Nikolina Laco.

Ambiciozna Trešnjevka “pokupila” je tako tri važne igračice izravnih protivnica u borbi za prvo mjesto, značajno ojačala svoje akcije u toj utrci, ali i smanjila Udarnikove šanse. I bilo je već tad jasno da će Udarnik teško moći ostati na istoj razini kao jesenas, kao i to da će Trešnjevka biti veliki favorit za povratak u prvoligaško društvo. Upravo tako stvari su se i razvile, pa je Udarnik kao četvrta ekipa lige gostovao kod protivnika koji je već ranije osigurao prvo mjesto i povratak u najviši rang.

Željele su igračice Udarnika pokušati pokvariti domaću feštu, iznenaditi favoriziranu Trešnjevku, ali stvari ne idu uvijek po zamišljenom scenariju. Kao što ni ovoga puta nisu išle. Već nakon četiri i pol minute Trešnjevka je odjurila na 5-0, a kako su minute prolazile, bilo je sve očitije da se Udarnik na otvaranju ove utakmice – nije pojavio! I bilo je tako sve do 21. minute, kad je domaća ekipa otišla na ogromnih 15-6 i praktički riješila utakmicu.

Uspjele su probuđene igračice Martine Vugrinović do poluvremena smanjiti taj zaostatak na minus šest, da bi u nastavku ipak ponudile puno bolju sliku vlastitih mogućnosti. Igralo se praktički gol na gol sve do sredine drugog poluvremena, a tad je Udarnik režirao seriju 5-1 i došao do 22-24 nešto više od deset minuta prije kraja.

Imale su u dva navrata Velikogoričanke i napad za približavanje na minus jedan, pri čemu nisu pomogle ni neke sudačke odluke, ali unatoč tome je rezultatska neizvjesnost potrajala do samoga kraja. Na minus dva Udarnik je opet došao minutu i 15 sekundi prije kraja, no do sirene koja je označavala kraj zabila je još samo Trešnjevka, odnosno bivša igračica Udarnika Ela Bajkuša.

Bio je to njezin šesti gol, a budući da je Nikolina Laco dodala četiri, brojka se zaokružila na deset golova bivših igračica Udarnika u dresu protivnica. Kod gošći iz Turopolja ponovno je najefikasnija bila Magdalena Jurić sa osam golova, a po pet su dodale Bernarda Mostarlić i Iva Žerdin.

Do kraja sezone tako je ostalo još samo 60 minuta protiv Samobora u posljednjem kolu. Bit će to utakmica koja će otvoriti sportski vikend, jer igra se u “bakariću” u petak od 20 sati, ali to je i utakmica kojom će Udarnik pokušati sačuvati četvrto mjesto na tablici. Pobjedom bi u tome djevojke svakako uspjele, a poraz bi ih mogao spustiti na jedno mjesto niže.

Lukavec blistao u kratkom oproštaju od Lukavella, Kurilovcu ne ide u Zagrebu

Naši predstavnici u 3. NL Centar svoje su oglede 26. kola odradili na potpuno suprotan način: Lukavec je na svom travnjaku pobijedio HAŠK 3-0, a Kurilovec je poražen 1-4 na gostovanju kod Vrapča

na

Objavio/la

Dvije potpuno različite nogometne priče ispričali su ovog vikenda nogometaši Lukavca i Kurilovca, jedinih naših predstavnika u 3. NL Centar, četvrtom rangu natjecanja. Na Lukavellu su domaći navijači uživali u sjajnoj izvedbi svoje momčadi, koja je sredila HAŠK s visokih 3-0, dok se u zagrebačkom Vrapču njihovi prijatelji iz Kurilovca, nažalost, nisu baš najbolje proveli. Baš kao ni tjedan dana ranije u drugom zagrebačkom kvartu, konkretno Lučkom…

U Lukavec je tako ovom prilikom stigao gost sa zagrebačke Pešćenice, s Kurilovcem bodovno poravnati HAŠK, u tom trenutku dvanaesta momčad prvenstva. Trupe trenera Siniše Idrizija imali su iza sebe dvije utakmice s razočaravajućim ishodima, jer protiv Samobora doma i Save u Strmu uzeli su Lukavčani samo jedan bod, ali dojam koji je ostao govorio je da će im netko “naletjeti”. Igrao je Lukavec i u te zadnje dvije utakmice bolje nego što je prošao, a ovoga puta odigrao je vjerojatno najbolju utakmicu ovog proljeća.

I, naravno, potpuno zasluženo pobijedio. Već od prve sekunde nametnuli su se Lukavčani, lopta je lijepo i tečno išla po izvrsno pripremljenom travnjaku, a prilike su se nizale pred gostujućim golom. Prva lopta u mreži HAŠK-a je završila u 32. minuti, nakon prodora Grdenića po desnoj strani i ubacivanja Angela Bernarda Radovića. U posljednjih pet utakmica nije Radović uspio zabiti, a njegov prekid posta donio je Lukavcu vodstvo.

Čuvao je domaći sastav tu prednost sve do 68. minute i faze utakmice u kojoj je napasti pokušao HAŠK. Iskoristili su to Lukavčani za brzi izlazak u kontru, koju je novim golom zaključio efikasni Radović, koji ovog proljeća zabija isključivo – dvaput! Dva komada zabio je u pobjedi protiv Zagorca, pa sad to ponovio trećim i četvrtim proljetnim golom. Samo dvije minute potom pogodio je i Bruno Bilić, rezultat je zaokružen na lijepih 3-0, čime je i završilo.

Realno, moglo je to završiti i još puno uvjerljivije, ali i ova tri gola donijela su nova tri boda, vratila Lukavec na peto mjesto i poslužila kao lijep privremeni oproštaj od domaćeg terena. U razdoblju pred nama na Lukavellu će svoje turnire igrati muška i ženska U-16 reprezentacija, a prvu sljedeću domaću utakmicu Lukavec će igrati protiv Ponikvi 11. svibnja. U međuvremenu će odraditi gostovanja kod Trešnjevke, Tondacha i petrinjske Mladosti.

Kurilovec je upisao dva visoka poraza na gostovanjima u metropoli zaredom… Foto: Vito Štuban

A dok se sve to događalo na lukavečkom sportskom kompleksu, na rubu metropole nogometaši Kurilovca gravirali su svoje ime na drugu stranu medalje. Preko puta poznate bolnice u Vrapču, praćeni navijanjem domaće skupine Lunatics, Kurilovčani su prelako pali u sudaru s domaćim sastavom, sedmom momčadi prvenstva.

Već u devetoj minuti krenuo je pad Kurilovca, jer golman Mislav Tor morao je prvi put po loptu u mrežu. Brazilac Diego Florentino, prvi topnik lige, pogodio je za rano vodstvo domaćina, koje je odredilo kasniji tijek utakmice. Kurilovčani su pokušavali, tražili način kako se vratiti u utakmicu, ali u 41. minuti još su malo dublje potonuli. Ovoga puta pogodio je Matej Kelava, bivši igrač Kurilovca, koji je u Vrapče došao nakon epizode u drugoligašu Jarunu.

Brzo je ovoga puta uspio odgovoriti Kurilovec, vratili su se gosti u utakmicu golom Luke Sedlačeka u samoj završnici prvog dijela, pa je nekako bilo i lakše slagati dogovore za nastavak u svlačionici.

Međutim, praktički čim je krenuo nastavak, u 49. minuti, Vrapče je opet otišlo na dva gola prednosti. Ponovno je u glavnoj ulozi bio Brazilac s Vrapča, nezaustavljivi Florentino, koji je u 66. minuti kompletirao hat-trick i postavio konačnih 4-1. S nova tri gola došao je Diego Maciel Florentino do 28 golova ove sezone, a doda li se tome i kup, ukupno je na 30 golova u 27 odigranih utakmica ove sezone.

Riječ je, inače, o 27-godišnjaku iz brazilskoga grada Aracruz, momku koji je u Vrapče stigao prošle zime i brzo pokazao kvalitetu, u koju se ovom prilikom uvjerilo i društvo s Udarnika, koje se tako i drugi vikend zaredom kući iz Zagreba vratilo s tri gola minusa. I bez bodova. U Lučkom je bilo 0-3, sad ovih 1-4, pa na tablici više nema toliko komocije, jer četrnaesti Samobor je prišao na minus pet.

U sljedećem kolu na Udarniku gostuje četvrtoplasirani Maksimir, Kurilovčane će čekati još jedan prilično težak zadatak.

FOTO Turopoljac do nove pobjede boljom igrom u prvom poluvremenu

na

Objavio/la

Kuče, 21.04.2024. JŽNL-22.kolo: Turopoljac-Polet(Buševec) 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac je u derbiju 22. kola JŽNL-e pobijedio Polet (Buševec) na svom terenu boljom igrom u prvom poluvremenu rezultatom 2:1 golovima Tomislava Horvata i Filipa Sarafa.

Domaći su do početne prednosti došli već u 5. minuti kada je Horvat iskoristio neopreznost obrane i iskosa s lijeve strane pogodio nečuvanu mrežu. Napadi domaćih bili su učestaliji zahvaljujući vrlo dobroj igri veznog reda. Novu pogrešku obrane Poleta kaznio je F.Saraf i s loptom se ušetao u prazna vrata za 2:0.

Drugo poluvrijeme gosti su otvorili s dvije promjene u sastavu, igra im je postala sigurnija i povezanija. Turopoljac je pokušavao doći do novog pogotka brzim kontranapadima, propustili su i dvije prigode, a u 67. ostali su bez F.Sarafa, koji nakon pada u kaznenom prostoru nije mogao nastaviti s igrom.

Pritisak Poleta s novim izmjenama u momčadi bio je sve jači, udarac Ivana Zagorca iz blizine pogađa vratnicu, a kapetan Čunčić iz praznih vrata izbacuje loptu. Konačno u 85. Zagorec smanjuje na 2:1 nakon ubačaja iz auta. Dramatično je bilo u sudačkoj nadoknadi, izjednačenje je bilo u zraku, ali domaći su ipak uspjeli izbaciti loptu iz gužve i sačuvati pobjedu.

Turopoljac (22 14 2 6 61:28 40) je s 43 boda na 2. mjestu, a Polet (21 10 4 7 45:25 34) s 34 boda na 7. mjestu u trenutačnom redoslijedu.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2023./2024., 22. kolo

NK Turopoljac – NK Polet (Buševec) 2:1 (2:0)

Kuče. Igralište: ŠRC Kuče. Gledatelja 150. Nedjelja, 21.04.2024., 17 sati. Sudac: Stjepan Sučić. Pomoćni suci: Katarina Ćulumović i Marko Matić (svi Velika Gorica). Delegat: Mario Fabečić (Gradići). Strijelci: 1:0 – Horvat (5) 2:0 – F.Saraf (30), 2:1 – Zagorec (85).

TUROPOLJAC: Fabijančić, Domić, Perić, Matasić (od 90. D.Halilić), F.Saraf (od 67. Gogić), Čaić, Šutalo (od 88. Markulin), Čunčić (cap.), Horvat, J.Saraf, V.Lučić. Trener: Stiven Žitnik.

POLET: Petrac (od 46. M.Halilić), Matković (od 46. Dejanović), Ivkić, Ribarić (od 69. Šečić), Župetić (od 80. Galović), Zagorec, Matušin, Stuparić (cap.), Jušić (od 60. Janječić), Brajković, Šestak. Trener: Josip Rožić.